Peixh, golfistja më seksi në botë

Peixh Spiranac është e njohur më shumë si modele, sesa si lojtare golfi, duke pasur parasysh se është vetëm numri 1093 në kalsifikimin botëror. Amerikania 23 vjeçare ka 800 mijë ndjekës në Instagram dhe identifikohet si “golfistja më seksi e botës”. Një video ku shfaqet duke dërguar topin e golfit në një gotë, pasi e

Vazhdoni leximin →

Suzi Kortez, që tani ka mbëritur në Rusi

Suzi Kortez, Mis Bum Bum 2015, nuk e ka fshehur kurrë pasionin e saj për futbollin dhe veçanërisht për Barcelonën. Modelja braziliane, tashmë po pret me padurim fillimin e Botërorit, “Rusia 2018. Dhe në evenimente të tilla nuk ofrojnë magji vetëm ata që luajnë në fushën e lojës, por edhe njerëzit e shkallëve, aq më

Vazhdoni leximin →

Guardiolë latin në Mançester, çokollatë, kafe dhe makarona!

Tjetri bën jetën e tij dhe ne i shkojmë nga prapa. Një televizion spanjoll, i quajtur “Deportes Kuatro” i ka kushtuar një dokumentar jetës (jashtë sportit) të Pep Guardiolës në Mançester. Nga ndjekja këmba këmbës dhe nga informacioni i marrë nga dëshmitarët në vend, u krijua ky identikit për trajnerin e Sitit. Guardiola, ndryshe nga

Vazhdoni leximin →

Hallouini i yjeve të sportit, Ronaldo kthehet në fantazmë!

Kristiano Ronaldo ua ka uruar në këtë mënyrë festën e Hallouinit tifozëve të tij, por edhe të gjithë njerëzve nëpërmjet postimit në rrjetet sociale. Ylli i Realit të Madridit është veshur si një fantazmë, me maskën e bardhë, me dhëmbë të frikshëm dhe me “gjak” poshtë buzëve të maskës. Një gjetje krejt të vetën pati

Vazhdoni leximin →

Meisha Tate, një grumbull muskujsh seksi

Meisha Tate, që është ish-kampione e botës në artet marciale miks, MMA, dhe mund të kthehet sërish në ring, për t’u ndeshur me Kris Siborg, megjithëse dy boksieret garojnë në pesha të ndryshme. Por pavarësisht sportit të dhunshëm, në të cilin Meisha është një përfaqësuese e denjë, amerikania 30 vjeçare i kujton herë pas here

Vazhdoni leximin →

Federika Nargi e kthen shtëpinë në palestër

Federika Nargi, pas lindjes së fëmijës i kthehet stërvitjes. Modelja dhe aktorja nuk shkon më në palestër, por ka zgjedhur një trajner personal, si dhe ndjek këshillat e Alesandro Martit. Në fakt, shtëpia e saj në Milano është kthyer në një palestër dhe në kohën e ushtrimeve, nargi është gjithmonë nën shoqërinë e një eksperti

Vazhdoni leximin →

Skuadra e holandezit në kaos… në web nuk kanë mëshirë

Interi po kalon një moment shumë delikat, madje pas humbjes në Bergamo, që ishte edhe e treta në rradhë për skuadrën e De Bor, kanë shpërthyer edhe tifozët, të cilët pavarësisht fitores së fundit 2-1 ndaj Torinos, duket se tashmë e kanë humbur durimin. Në total, nën drejtimin e trajnerit holandez, Interi ka humbur pothuajse

Vazhdoni leximin →

Leo Mesi me qenin me emrin Hulk, si të brazilianit potent

Emrat e futbollistëve  janë një gjueti e pandalshme jo vetëm për njerëzit, por edhe për kafshët. Zllatan, Mesi, Ronaldo, Nejmar apo Suarez nuk janë nofka më e mirë vetëm për njerëzit, por edhe për ..qentë. Vetë Leo Mesi e ka pagëzuar qenin e tij, me emrin e futbollistit brazilian, Hulk për shkak të oreksit dhe

Vazhdoni leximin →