U mbush kupa, Zvicra nuk ka më tolerim kundrejt shqiptarëve

Federata zvicerane e futbollit po konsideron seriozisht mundësinë që të mos thërrasë më në përfaqësuesen e saj futbollistë që e kanë origjinën e tyre nga shtete të tjerë dhe ketë e theksoi sekretari i përgjithshëm i kësaj federate, Aleks Maksher, që, gjithashtu, kritikoi lojtarët e përfaqësueses së Zvicrës, Gjerdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, se i

Vazhdoni leximin →

“Blick” u kujton premtimin: Xhaka dhe Shaqiri janë “budallenj të shkëlqyer”!

“Budallenj të shkëlqyer” është titulli i një shkrimi të publikuar në gazetën zvicerane “Blick”, duke aluduar për mënyrën sesi të dy lojtarët zviceranë me origjinë kosovare, Granit Xhaka dhe Gjerdan Shaqiri, i festuan golat që shënuan me shenjën e shqiponjës që shumëkush e konsideron si një mesazh politik, pra që simbolizon “Shqipërinë e madhe”! Qëkur

Vazhdoni leximin →