Cështja Vida, tamponë negativë për Calhanoglu dhe Demiral

Milan dhe Juventus marrin paraprakisht frymë lirisht pas cështjes Vida. Hakan Calhanoglu dhe Merih Demiral të impenjuar në miqësoren Turqi-Kroaci kur mbrojtësi kroat u zëvendësua në pushimin e ndeshje pasi reziultoi pozitiv me Covid-19, dolën negativë në testet e tyre të para me tamponë të kryer nga turqit. Me Vida në fushën e lojës për

Vazhdoni leximin →

Milan, vatër Covid; Donnarumma, Hauge dhe 3 anëtarë të stafit të prekur

Emergjenca coronavirus vazhdon të godasë futbollin italian. Në listën e futbollistëve të prekur shtohen edhe emrat e Gigio Donnarummas dhe Jens Petter Hauge. Të dy lojtarët e Milanit rezultuan pozitivë në testet për Covid-19 pas kontrolleve të fundit, Ata janë asimptomatikë dhe kanë hyrë menjëherë në izolim sipas protokollit. Por bashkë me ta kanë rezultuar

Vazhdoni leximin →