Bylis bën Partizanin të duket i vogël, kush do të dalë kampion në Superligë?!

Nuk ka qenë rastësi gjithçka kanë bërë deri tani. Futbollistët e Bylisit e treguan veten edhe një herë si pretendentë të mëdhenj këtë sezon në Superligë, me një fitore të madhe ndaj kampionit në fuqi, Partizanit. Gjithçka e merituar në stadiumin “Adush Muça” të Ballshit, dhe vendasit ditën të luanin ndeshjen teorikisht më të vështirë.

Vazhdoni leximin →

Tomas Myler merr Urdhërin e Meritës, a do fitojë trofe tjetër këtë vit?!

Nëse Bajerni humbet ndaj Gladbahut këtë fundjavë në Bundesligë, diferenca me kreun do të shkonte në 7 pikë. Një diferencë problematike, edhe pse bavarezët kanë treguar se dinë të përballojnë sfida edhe më të mëdha, ndërsa në pritje të “finales” së Bundesligës, njëri prej lojtarëve kampionët mori një titull individual. Tomas Myler it iu dorëzuar

Vazhdoni leximin →