Inter, Ikardi-Spaleti, pakt për Championsin, por tifozët…

Goli i shënuar me 11 metërsh nga Mauro Ikardi në ndeshjen me Xhenoan u shoqërua nga përqafimi i të gjithëve me sulmuesin argjentinas si për të vendosur një pakt me futbollistin për arritjen e objektivit, zonën Champions. QDhe kjo do të thotë që në këtë moment lihen pas mosmarrëveshjet që gjithsesi janë ende ekzistente po

Vazhdoni leximin →

Gatuzo luftëtar, por Milani pa karakter, si i bëhet me Juven?!

Përballë të voglave, ekipi edhe tregohet trim, kur vjen puna për t’u ndeshur me kundërshtarët e vërtetë, aty nisin problemet. Milani dhe trajneri i tij janë në kontrast të plotë, të paktën lidhur me karakterin, pasi Xhenaro Gatuzo ka qenë gjithnjë një luftëtar, ndërsa lojtarët e tij nuk po arrijnë ta bëjnë. Nesër, skuadra milaneze

Vazhdoni leximin →

Toti e ka “varrosur” pa ardhur : Në vend të Ranierit do ulet.. De Rosi

Kapiteni legjendar i Romës, Françesko Toti, në rolin e ri të drejtorit teknik të Romës si detyrë të parë i ka përcaktuar vetes që si trajner i “ujkonjës romane” të bëhet ish-bashkëlojtari i tij Daniele De Rosi, shkruan “Korriere delo Sport”. Toti aktualisht është zëvendësdrejtor sportiv, por, sidoqoftë, mbas largimit të Ramon Monçit, ai nuk

Vazhdoni leximin →

Serie A kthehet në identitet; nuk luhet më për Krishtlindje

Në Itali, eksperimenti i të famshmes ‘Boxing Day’ duket se dështoi plotësisht. Liga e Serisë A ka vendosur që të kthehet në identitet, pikërisht te formati i vjetër; atë të mos zhvillimit të ndeshjeve gjatë periudhës së festave të fundvitit duke nisur që nga sezoni i ardhshëm 2019/2020. Kjo do të thotë se skuadrat e

Vazhdoni leximin →