La Liga drejt rinisjes, me teste që nga 4 maji

Hap pas hapi, futbolli spanjoll është gati që të rindezë motorët. Këshilli Superior i Sporteve u ka komunikuar La Ligës, Federatës Spanjolle të Futbollit dhe Shoqatës së Futbollistëve se Ministria e Shëndetësisë miratoi protokollin e paraqitur nga klubet për rikthimin në stërvitje në mënyrë individuale që nga 4 maji, lajm ky që u publikua nga

Vazhdoni leximin →

Spanja nuk do fatin e Francës: Nëse nuk luajmë, futbolli zhduket!

Ky është paralajmërimi i presidentit të Ligës Profesioniste iberike, Havier Tebas. Lajmi për zerimin e sezonit të topkëmbës në Francë, shkaktoi një lëkundje sizmike nëpër kontinent, sidomos tek ato vende që ende shpresojnë të përfundojnë edicionin, të tillë si Anglia, Spanja, Italia apo Gjermania. Tebas reagoi menjëherë i shqetësuar dhe me një nënvizim. “Nëse ne

Vazhdoni leximin →

Alarmi në Spanjë, Ministri i Shëndetësisë: S’mund të them nëse La Liga do rinisë

Të premtosh rifillimin e kampionatit spanjoll para verës do të ishte dicka e pakujdesshme-kjo është ajo që ka deklaruar ministri spanjoll i shëndetësisë, Salvador Illa gjatë një konference për shtyp për ecurinë e pandemisë në vendin iberik ‘Nuk mund të them tani nëse futbolli profesionist do të mund të rinisë aktivitetete përpara verës, do të

Vazhdoni leximin →