Kualifikueset e Kupës së Afrikës, Bregu i Fildishtë-Ruanda, kaos në publik me uniformat.

Po bëjnë xhiron e botës nëpërmjet internetit imazhet e ndeshjes Bregu i Fildishtë-Ruanda e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Afrikës. Sfida përfundoi me rezultatin 3-0 për skuadrën vendase me gola të Pepe, Bailly dhe Cornet, por në të ato që spikatën më shumë ishin uniformat e të dyja skuadrave. Futbollistët e Bregut të Fildishtë

Vazhdoni leximin →

Atletiko prezanton fanelat e reja; ‘harron’ Antuan Grizman

Shtohen sinjalet qe flasi  per nje largim te mundshem te Antuan Grizman nga Atletiko Madrid. Skuadra madrilene publikoi imazhet fotografike te fanelave te skuadres per sezonin 2018/2019 ku te bente pershtypje mungesa e sulmuesit francez mes te perzgjedhurve. Ne fakt ne foton e publikuar nga Atletiko, lojtaret e perzgjedhur si imazhi i uniformes se re

Vazhdoni leximin →

Afron sezoni i ri në NBA; skuadrat ‘ndërrojnë lëkurë’

Skuadrat e NBA ‘ndërrojnë lëkurë’ për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e Ligës Amerikane të basketbollit prezantuan uniformat e ekipeve të krjuara nga kompania e veshjeve sportive Nike dhe  të rejat nuk mungojnë. Një ndër ndryshimet e këtij viti në këto uniforma është zëvendësimi i logos së NBA me atë të Nike, ndërkohë që do të

Vazhdoni leximin →