Sneijder kundër trajnereve femra tek meshkujt

Wesley Sneijder, ish-mesfushori i famshëm i Interit dhe Holandës në një intervistë të fundit, shprehet krejtësisht kundër idesë që një skuadër futbolli meshkujsh të trajnohet nga një femër. 39-vjeçari shprehet se e beson që ka bota ka ndryshuar dhe diferencat mes gjinive nuk janë më të njëjta si vite më parë, megjithatë sërish ai e

Vazhdoni leximin →

Topi i Artë 2010, Sneijder kritikon vendimin

Ish-mesfushori i Interit dhe i kombëtares hollandeze Wesley Sneijder është rikthyer të flas për të shkuarën e tij si futbollist. Në vitin 2010 ai pati një sezon të shkëlqyer me Interin, pasi fitoi tripletën. Gjithashtu me kombëtaren hollandeze arriti deri në finalen e Kupës së Botës ku mund nga Spanja me golin e Iniestas në

Vazhdoni leximin →

Pas Robben, edhe Sneijder do të rikthehet në futboll?

Wesley Sneijder mund të imitojë Arjen Robben dhe t’i kthehet futbollit të luajtur. Utrechti i ka bërë një ofertë futbollistit holandez që deklaroi tërheqjen nga futbolli i luajtur përpara 1 viti me Sneijder që i është përgjigjur se po e mendon këtë opsion. ‘Kemi folur për kthimin e mundshëm të Sneijder, tani gjithcka varet prej

Vazhdoni leximin →