Leipsigu, a mund të imitojë Leiçesterin…

Eshtë ende herët për folur për një surprizë alla-Leicester, por kjo nuk pengon tifozët e Red Bull Leipzig dhe mediat sportive që të gjejnë ngjashmëri mes skuadrës angleze që habiti sezonin e kaluar dhe modestëve gjermanë që po kryesojnë këtë sezon Bundesligën. Leipzig vazhdon të habisë të gjithë. Skuadra e drejtuar nga trajneri austriak Hasenhuttl

Vazhdoni leximin →