Zjarret në Kaliforni, evakuohet ylli I Lejkërs, Lebron Xhejms

29Lebron Xhejms është ndër personat e evakuuar nga banesa e tij për shkak të zjarreve që ranë këtë mëngjes në zonat pranë Los Anxhelesit. Vetë basketbollisti I Lejkërs në NBA e konfirmoi këtë nëpërmjet postimeve në rrjetin social Twitter në orën 04:00 të mëngjesit ku theksonte se po përpiqej të gjente vendbanimi për familjen e

Vazhdoni leximin →

Milosh Teodosiç, Moxarti i basketit, sezonin tjetër në NBA?

Milosh Teodosiç, pjesëtar i CSKA-s së Moskes dhe i përfaqësueses së Serbisë, si edhe një nga lojtarët organizatorë më të mirë të Evropës, sezonin e ardhshëm, mund të luajë në kampionatin më të fortë të basketbollit në botë, në NBA-në amerikane, shkruajnë disa mediume në SHBA. Sipas këtyre të fundit, plejmekeri (luajtësi i topit) i

Vazhdoni leximin →