Një tifoze e Atletikos i bën të heshtin tifozët e Realit

Para ndeshjes së parë gjysëmfinale të Ligës së Kampioneve mes Realit dhe Atletikos së Madridit në “Santiago Bernabe”, tifozët e Realit kishin përgatitur një koreografi shumë të bukur, përmes së cilës, ata, sidoqoftë, i provokuan futbollistët dhe tifozët e ardhur. Ata kujtuan finalet e viteve 2014 dhe 2016, kur “mbretërorët”, duke mundur Atletikon, arritën të

Vazhdoni leximin →

Koka e Serxhio Ramos shpon xhepin e Florentino Perezit

Florentino Perez, presidenti i Real Madridit, pritet t’i ofroj kontratë të re Sergio Ramosit, sulmuesit te fshehur në mbrojtje. Paraqitjet e mira të Sergio Ramosit këtë sezon e kanë shtyrë presidentin e Real Madridit, Florentino Perezin t’i bëjë gati një kontratë të re mbrojtësit spanjoll. Sipas Calciomercato.com, Perez ka bërë gati 12 milionë euro në

Vazhdoni leximin →

Ëndrra e fundit e Florentinos, një yll i Juventusit tek Reali!

U mendua se Florentino Perez ishte ngopur me sportin e tij të preferuar, atë të blerjes dhe prezantimit të yjeve në “Bernabeu”. Paskemi qenë gabuar. Bosi madrilen nuk po pret që drejtuesit e tjerë të Realit të përfundontë operacionin e rinovimit të kontratave me futbollistët e mëdhenj, dhe po përgatit afrimin e një tjetri. I

Vazhdoni leximin →