Eurovolley, Itali sa keq, në finale shkon Serbia

Serbia ka mundësinë që të mbrojë titullin evropian teksa siguroi kalimin për në finale të Evropianit të Volejbollit të femrave. Kampionia e Evropës dhe e Botës eliminoi në gjysmëfinale Italinë me ‘Azzurret’ që kërkonin revanshin për humbjen në finalen e Botërorit të një viti më parë teksa I mundi me rezultatin 3-1. Diferencën në këtë

Vazhdoni leximin →