Skols, nje mesfushor qe i jep Ibrës..asistin e largimit

Ish- mesfushori i ‘Djajve të Kuq’, Paul Skols ka deklaruar se Jose Mourinho duhet të gjejë një sulmues që ka të ardhme të gjatë në ‘Old Trafford’, nëse dëshiron t’i kthehet suksesit.

Atij, ardhja e Ibrahimovicit i kujton Robin van Persien, i cili nuk erdhi në moshë të re te Unitedi, dhe nuk qëndroi shumë.

Scholes beson se ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është futbollisti ideal që duhet sjellë në ‘Old Trafford’.

“Unë mendoj Antoine Griezmann”, u përgjigj Scholes, në pyetjen për lojtarin ideal të Unitedit