Familja Messi, tani në versionin ‘Simpson’

Rino Russo është një artist Italian që vizaton dhe I publikon në rrjetet sociale imazhet e personave të famshëm në versionin e serialit të njohur amerikan në kartona ‘The Simpsons’. Këtij procesi nuk I ka shpëtuar as familja e yllit argjentinas të Barcelonës, Messi dhe familja e tij. Ruso postoi në profilin e tij në

Vazhdoni leximin →

Piontek bëhet art; imazhi i sulmuesi në muret e Milanos

Kristof Piantek shfaqet në muret e Milanos nën firmën e Kamp Sedorf. Qendër sulmuesi polak bëhet protagonisti i fundit i artit të rrugës që praktikohet nga një grup të rinjsh nga Amsterdami që në këtë mënyre gjetën mundësinë për të shfaqur aftësitë e tyre krijuese të ndërthurur me pasionin për futbollin. Kamp Sedorf tashmë është

Vazhdoni leximin →