Federika Pelegrini, femër e besimit; tatuazh i ri në shpinë

Një rozario shfaqet në shpinën e Federika pelegrinit. Kampionia italiane e notit nëpërmjet profilit të saj në Instagram prezantoi tatuazhin e saj më të fundit që është një varëse me kryqin që simbolizon besimin fetar kristian. ‘Më ka shoqëruar në të gjitha sfidat e vështore, e kam mbajtur gjithnjë nën jastëk, por tani jo më,

Vazhdoni leximin →

Botërori i notit mbyllet me dy rekorde të rinj

Në ditën e fundit të kampionatit botëror të notit që u zhvillua në Guangju të Koresë së Jugut, u thyen dy rekorde, një botëror dhe një evropian. Stafeta amerikane e femrave (Regan Smith, Lili King, Kejsi Dahlia dhe Simon Manuel) vendosi një rekord të ri botëror në disiplinën 4×100 metra katërnotimsh, duke e mbyllur garën

Vazhdoni leximin →

“Felpsi i Ri”, Dreseli thyen një tjetër rekord botëror të legjendës

Është sërish amerikan dhe pritet të jetë triumfatori i viteve që vijnë. Keleb Dresel (Caeleb Dressel), i mbiquajtur “Majkëll Felpsi” i ri, theu një tjetër rekord botëror të legjendës së notit, në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Notari 22-vjeçar rrëzoi rekordin e vjetër të Felpsit në 100 metra delfin me kohën 49”50, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Një tinejxher hungarez thyen rekordin botëror të Felpsit!

Notari 19-vjeçar hungarez, Krishtof Milak, theu rekordin botëror të notarit legjendar amerikan, Majkëll Felps, në disiplinën 200 m flutur në kapionatim botëror të notit që po zhvillohet në Guangju të Koresë së Jugut. Tinejxheri hungarez i përshkoi 200 m flutur me kohën 1 minutë  50,73 sekonda, ndërkohë që rekordi i Felpsit që ky i fundit

Vazhdoni leximin →

Not, Manjini shfryn dhe publikon të vërtetën e tij për dopingun

Filipo Manjini thyen heshtjen dhe shfryn inatin pas skualifikimit me 4 vjet që erdhi nga Gjykata Kombëtare Antidopingut dhe këtë e bëri nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. ‘Ju uroj lexim të këndshëm-shkruante Filipo Manjimi-dje për mua ishte një ditë e rëndësishme. Bëra një tryezë të rrumbullakët me disa gazetarë për të treguar me zërin

Vazhdoni leximin →