Futbollisti shqiptar Alioski – në shenjëstër të klubeve të mëdha evropianë

Futbollisti me origjinë shqiptare nga Maqedonia, Ezgjan Alioski, vazhdon që të luajë shkëlqyeshëm në këtë sezon të kampionatit zviceran, duke u bërë, kështu, një nga lojtarët më të mirë të tij, dhe është pothuajse e sigurt se ai do të ndërrojë klub gjatë sezonit dimëror të ardhshëm të transferimeve. Sipas Dino Lambertit, trajnerit të Luganos,

Vazhdoni leximin →