Ibrahimovic-Pescara; vijon beteja në rrjetet sociale

Gjithcka nisi nga një postim me tone shakaje në Tëitter;’Ëelcome Ibrahimovic’ që ‘zyrtarizonte’ kalimin e suedezit te Pescara vetëm pak kohë pasi Ibrahimovic kishte deklaruar se do të largohej nga Major League Soccer. Por kur kalimi I tij te Milani nga Galaxy u krye, Pescara doli me një tjetër postim ku shkruante: ‘Faleminderit për gjithcka Ibra’.

Raportet në rrjetet sociale mes Ibrës dhe skuadrës italiane vijoi në 2020 me Ibrahimovic që bëri një postim ku shkruhej: ‘Gati’. Përgjigja e Pescaras ishte e menjëhershme dhe argëtuese; fotoja e një fëmije maskotë si delfin.

Sfidanti.al