A mund ta përmbysë rezultatin Siti në Mançester? Xherardi i “eleminon”

Ish-futbollistët e njohur anglezë, tani opinionistë, Stiven Xherard, Frenk Lampard dhe Rio Ferdinand, ishin të ftuar të legjendës tjetër të futbollit anglez, Geri Lineker, në emisionin standard sportiv “Bi-Ti Sport” kushtuar ndeshjeve të Champions-it dhe, duke qenë se Liverpuli arriti një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Mançester Sitit, në plan të parë doli legjendari Stivi

Vazhdoni leximin →

E pabesueshme: Këmbët “gërshërë” të Ronaldos ishin në lartësinë 2,38 metra!

Nga 10 goditjet e fundit të Kristiano Ronaldos në kuadratin e portës së Juventusit, nëntë kanë përfunduar në rrjetën e saj, ndërkohë që gazeta “Marka” ka llogaritur se këmbët “gërshërë” të futbollistit portugez në rastin e golit ndodheshin në lartësinë 2,38 metra! Ronaldo shënoi një nga golat më të bukur në karrierën e tij dhe

Vazhdoni leximin →