Flamurtarit “i falet jeta”, të paktën për momentin, akord me FSHF-në!

Më në fund mund të merret frymë më lehtë. Flamurtari dhe Federata Shqiptare e Futbollit kanë gjetur gjuhën e përbashkët për borxhet, dhe vlonjatët nuk rrezikohen për t’u zbritur në Kategorinë e Parë. Gjithsesi, bëhet fjalë për një marrëveshje të përkohëshme, dhe e keqja nuk është shumë larg. Akordi mes palëve parashikon që Federata të

Vazhdoni leximin →

Lilaj, një tjetër yll “i zhdukur” i Skënderbeut të Agostinelit

Kampionët e Skënderbeut e kanë humbur fare shkëlqimin, madje duket se as ultimatumet e presidentit Takaj drejtuar trajnerit dhe futbollistëve, nuk po japin efekte në fushën e lojës. Nën drejtimin e Agostinelit, skuadra vazhdon të kryesojë Kategorinë Superiore, por tani e ka të vështirë të gjejë golin, të dhurojë spektakël, apo të dominojë qoftë edhe

Vazhdoni leximin →