Kombëtarja ngjitet në League B, arritja e fundit e Rejas: Më duan këtu deri 80 vjec

Kombëtarja shqiptare mposhti Bjellorusinë në ndeshjen e fundit të Nations League duke u ngjitur në këtë mënyrë në League B. Trajneri Edy Reja në një intervistë për të përditshmen italiane ‘La Repubblica’ tregon për këtë arritje të madhe me kuqezinjtë. Në fakt Edy Reja mund të konsiderohet një mjeshtër i ngjitjeve në kategori dhe këtë

Vazhdoni leximin →

Cikalleshi është “Kalorësi i golit”, 8 rrjeta në 10 ndeshjet e fundit në kombëtare!

Fillim më të vështirë se ai vështirë se ka pasur kush. Sokol Cikalleshi mallkoi fatin për muaj me radhë, ndërsa si sulmuesi kryesor i kombëtares, nuk arrinte ta çonte topin në rrjetë. Kundër Italisë, Portugalisë apo Armenisë përfundimi ishte i njëjtë, kavajasi ndalej gjithnjë nga shtyllat. Gjithsesi, dy vitet e fundit ka ndodhur një ndryshim

Vazhdoni leximin →