Derbi mund të jetë “gijotina” për Lerdën, zgjohen kujtimet e Panuçit, Sormanit, Agostinelit!

Kriza nuk u krijua thjesht nga ky barazim, por duket se kupa po mbushet. Rezultatet e pakënaqshme të Partizanit, të kulmuar me humbjen në Laç e mungesën e fitores ndaj Bylisit në “Selman Stërmasi”, duke se po ia rrezikojnë në kulm pozitat trajnerit Franko Lerda. Edhe pse zyrtarisht nuk ka asnjë vendim, burime në klub

Vazhdoni leximin →

Partizani sikur nuk dëshiron ta mbrojë titullin, Lerda rrezikon pas barazimit me Bylisin!

Një shprehje e vjetër arabe thotë “nuk mund t’i jepet ujë një deveje që nuk ka etje”. Kjo shprehje, që shkrimtari ynë Sabri Godo e përdori në romanin “Skënderbeu”, u kujtua në ndeshjen e Partizanit ndaj Bylisit, ku skuadra kampione u duk se nuk kishte aspak dëshirë për të fituar. Përfundoi 1-1 në “Selman Stërmasi”,

Vazhdoni leximin →

Tirana, “tri të shtëna” për titullin, likujdon Skënderbeun me djalin e presidentit Halili!

E ka talentin dhe fanelën, ndërsa mbetet të tregojë vazhdimësinë. Tirana hodhi një tjetër hap drejt konfirmimit si pretendente e fortë për titullin në Superligë, me fitoren 3-1 ndaj Skënderbeut, një sukses që ishte më i vështirë sesa e tregon rezultati. Skuadra e trajnerit Ardian Mema e dominoi lojën në “Selman Stërmasi”, por tri pikët

Vazhdoni leximin →

Mirë Partizani që u çmend me Flamurtarin, po Skënderbeu pse harroi futbollin?!

Vuajtje e madhe për tifozët edhe në fitore. Këtë i bëri Partizani përkrahësve të tij, brenda në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, ndonëse përballë pati një ekip shumë pak të përgatitur si Flamurtari. Vlonjatët, të mbetur prapa jo për faj të tyre si lojtarë e si trajnerë, jo vetëm mundën të pakësonin dëmet, por edhe përfituan

Vazhdoni leximin →