Torino-Napoli; Hysaj bie keq dhe lë fushën e lojës me barrelë

Në Stadiumin Olimpik të Torinos u përjetuan momente ankthi gjatë ndeshjes mes  Torinos dhe Napolit dhe protagonist u bë mbrojtësi I përfaqësueses shqiptare Elseid Hysaj. Në minutën e 33,  pas një përplasjeje me Ansaldin në duel ajror, Hysaj rrëzohet keq në tokë duke përdredhur qafën. Menjëherë u kërkua ndërhyrja e stafit mjekësor të Napolit që

Vazhdoni leximin →

Bolonja, pritje drithëruese për Sinisha Mihajlovic në Dall’Ara

Një duartrokitje e gjatë pushtoi stadiumin Dall’Ara në momentin kur folësi përmendi emrin e Sinisha Mihajlovic  që ka nisur një betejë të vështirë me leuceminë. Rikthimi I trajnerit serb të Bolonjës u përjetua mes mijëra emocionesh dhe me një koreografi speciale. Të gjithë tifozët pa përjashtim ishin në këmbë për ta përshëndetur dhe ai, Mihajlovic,

Vazhdoni leximin →

Një Milan i çoroditur, por ndoshta po fillon ta ngrejë kokën!

Sa vështirë t’i vendosësh një notë me bindje kësaj skuadre, këtë sezon.Trajneri Marko Xhampaolo po punon si i ndërkryer, dhe padyshim është shumë i përgatitur, veçse që të vësh në lëvizje një “anije” si Milani, qenka shumë e vështirë. Gjithsesi, fitorja 2-1 në fushën e Xhenoas lehtëson presionin, edhe pse nuk kënaq plotësisht as tifozët

Vazhdoni leximin →