Tifozët e Interit, ‘Sektori i Veriut’ kërcënon: Nxirrni krenarinë, do të ketë festë ose luftë

‘Asnjë justifikim, asnjë falje, të dielën tregoni krenarinë-kështu fillon mesazhi i tifozerisë së Interit në ‘Sektorin e Veriut’ në drejtim të skuadrës në prag të ndeshjes së fundit të kampionatit dhe më vendimtares; atë ndaj Empolit me Interin që do të kërkojë të sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve. ‘Ne do t’ju mbështesim për 90

Vazhdoni leximin →

Radio “Sportiva”: Guardiola- trajner i ri i Juventusit!

Megjithëse duket si e pabesueshme, pretendohet se Pep Guardiola është marrë vesh me Juventusit që ai të ulet në stolin e drejtimit të klubit “badhezi” në vend të Masimo Alegrit, me të cilin tanimëështë ndërprerë bashkëpunimi. Po ashtu, thuhet se madje kontrata e trajnerit spanjoll do të ketë një kohëzgjatje katërvjeçare. Informacionin e mësipërm e

Vazhdoni leximin →

Ronaldo flet për Murinjon, por Juventusi flet me Sarrin!

Konfuzion i madh për të ardhmen e stolit juventin, veçse është diçka që pritet. Nga rrëmuja e emrave të mëdhenj që përfliten, del ai që mund të quhet kandidati numër 1 për momentin, Mauricio Sarri. Trajneri i Çelsit pëlqehet nga “Zonja e Vjetër”, madje “La Gazeta delo Sporti” shkruan se presidenti i Juventusit, Andrea Anjeli,

Vazhdoni leximin →

Ronaldo mburret: Jam kampion në Itali, Spanjë dhe Angli!

Kristiano Ronaldo nuk e arriti objektivin, për të cilin ai edhe u soll te Juventsiqë të fitonte Ligën e Kampioneve, por, sidoqoftë, asi portugez fitoi titullin e kampionit tëSkudetës italiane. Ronaldomburret se ai është i vetmi lojtar që ka arritur të dalë kampion në Premier Ligën angleze, SerinëA italiane dhe La Ligën spanjolle. “Unë jam

Vazhdoni leximin →

“Anti-Alegristi” Nedved: Largimi i Alegrit, fundi i një cikli!

Nënpresidenti i Juventusit, Pavel Nedved, nuk mori pjesë në konferencën speciale të shtypit, në të cilën presidenti Andrea Anjeli dhe Masimo Alegri njoftuan përfundimin e bashkëpunimit mes klubit juventin dhe trajnerit më me shumë trofe, duke i nxitur edhe më shumë spekulimet se mbas shkarkimit të Alegrit qëndronte edhe ai (Nedved). Por, legjenda çeke e

Vazhdoni leximin →

Ambicia e bashkon edhe me “armikun”, Ronaldo kërkon Murinjon!

Cili do të jetë trajneri i ri i Juventusit? Maks Alegri u largua me “hosana”, por e ardhmja duhet të përcaktohet shpejt, edhe pse Pavel Nedved deklaroi se “nuk kemi arsye që të nxitohemi”. Ish-kampioni në stolin juventin, Marçelo Lipi, hamendësoi se “Juventusi, duket se po pret përfundimin e ndonjë kompeticioni të caktuar”, duke lënë

Vazhdoni leximin →