Nedved mbas largimit të Marotës.. i fut thikën pas shpine

Legjenda e futbollit çek dhe nënpresidenti aktual i Juventusit, Pavel Nedved, ka mendimin se ish-drejtori sportiv i bardhezinjve Xhuzepe “Bepe” Marota, asnjëherë nuk ka qenë juventin dhe se ai kurrë nuk e ka konsideruar këtë klub si të vetin. Para disa ditësh, si një “bombë” jehoi lajmi se Bepe mjaft popullor ishte marrë vesh me

Vazhdoni leximin →

Ançeloti me “melhem” polak, uron që Championsi mbaroi tani!

Nëse do të kishte marrë një këshillë nga Mauricio Sarri, Karlo Ançeloti do të kishte dëgjuar fjalët e thëna dikur nga ish-trajneri i Napolit. “Skuadra partenopea nuk është e ndërtuar për kupat, por për kampionatin”, – tha “llogaritari” në atë kohë. Sezonin e kaluar, Napoli u eleminua shpejt nga Championsi, iku po shpejt nga Liga

Vazhdoni leximin →

Gjyqtarët e kanë ndihmuar dhe do ta ndihmojnë Juventusin?!

Është mëse e qartë se Juventusi dominon në futbollin italian dhe është favorit i qartë që ta fitojë edhe një herë tjetër Serinë A. Ndeshjen me Juventusin lojtarët dhe tifozët e Torinos e pritën me një eksitim të madh, ndërkohë që në prag të kësaj ndeshjeje derbi rivalësh “të egër” nuk munguan as deklaratat e

Vazhdoni leximin →

Vanda Nara paraprin rinovimin e kontratës së Mauro Ikardit

Nëse e thotë Vanda Nara se Icardi është pranë rinovimit atëherë duhet bnesuar. Bashkëshortja dhe njëkohësisht agjentja e kapitenit të Interit, postoi në profilin e saj në rrjetin social Twitter një mesazh ku të lihet të kuptohet se futbollisti argjentinas është shumë pranë firmës së kontratës së tij të re me klubin milanez ‘Ka kaluar

Vazhdoni leximin →

Juventusi i thotë jo Mesut Ozilit, jo për talentin, fajin e ka portofoli

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi, e hodhi poshtë mundësinë që mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, të vijë te bardhezinjë, njofton media italiane, sipas së cilës, agjentët e këtij futbollisti gjerman kishin kontaktuar me përfaqësues të Juventusit, duke i ofruar këtij të fundit një transferim eventual. Si një nga arsyet kryesore të refuzimit përmendet paga

Vazhdoni leximin →