Everton, parrullë kundër racizmit me imazhin e Kean

Tifozët e Evertonit zbresin në fushën e betejës kundër racizmit. Me rastin e  ndeshjes me Mancester Sitit, tifozët e skuadrës nga Liverpuli kanë përgatitur një parrullë gjigande me imazhin e Moize Kean të marrë gjatë muajve të verës nga Juventust të shoqëruar me mbishkrimin në gjuhën italiane ‘No al razzismo’. Qendërsulmuesi I përfaqësueses italiane, në

Vazhdoni leximin →

Liverpul në ‘luftë’ me New Balance; sponsori e hedh në gjyq

Raportet mes Liverpulit dhe kompanisë sponsorizuese ‘New Balance’ përfundon në gjykatë. Marrëveshja mes dy palëve që është në fuqi që nga viti 2011, përfundon në vitin 2020, por gjatë kësaj kohe Liverpuli ka marrë një ofertë shumë tundues nga Nike që do të zëvendësonte kontratën aktuale. Por ‘New Balance’ thekson se sipas kontratës që ka

Vazhdoni leximin →

Uest Ham tregon forcën; përjashton përjetë tifozin për kore antisemite

Në Angli lufta kundër racizmit dhe diskriminimeve është marrë shumë seriozisht. Uest hemi ka përjashtuar përjetë nga stadiumi një tifoz që u akuzua për kore antisemite gjatë një ndeshjeje të sezonit të kaluar. Tifozi u identifikua falë një videoje që u shfaq në rrjetet sociale ditën e hënë. ‘Ndihemi të neveritur nga përmbajtja e videos

Vazhdoni leximin →