Lojtari i vitit në Angli; Aguero dhe Hazard mes pretendentëve

Sezoni në Premier League po shkon drejt fundit dhe tashmë kanë filluar të konfigurohen ata që do garojnë për cmimin e Futbollistit të Vitit në Angli. Kandidatët për këtë garë janë Van Dajk, Mane, Sterling, Hazard, Aguero, Sterling dhe Bernardo Silva, një përcaktim që erdhi nga Sindikata e Futbollistëve Profesionistë(PFA) në Angli. Vitin e kaluar

Vazhdoni leximin →

Mancester Siti ka lojtarë zemërartë; paguan transfertën e tifozëve të finales së FA Cup

Tifozët e Mancester siti janë shfaqur fantastikë dhe e mbështetën në cdo moment skuadrën e tyre në cerekfinalen e Ligës së Kampioneve ndaj Totenhemit, por kjo nuk i mjaftoi skuadrës së Guardiolës për t’u kualifikuar në gjysmëfinale. kështu që futbollistët vendosën që të shpëblejnë besimin e tyre duke paguar koston e udhëtimit me 26 autobusë,

Vazhdoni leximin →

#enough; Premier League i thotë jo racizmit, lojtarët grevë në rrjetet sociale

Futbollistët e Premier Leagues dalin kundër racizmit dhe bëjnë tentativën e tyre për të luftuar këtë fenomen famëkeq të diskriminimit në drejtim të sportistëve me ngjyrë. Kështu Shoqata e Futbollistëve Profesionistë vendosi të ndërmarrë një nismë të vecantë në përpjekjen e tyre nëpërmjet hashtagut #enough(Mjaft) me futbollistët që për 24 orë nuk do të postojnë

Vazhdoni leximin →