Durimi e ka një kufi; Mancester Junajtid shkarkon Murinjon

Zërat po qarkullonin prej kohësh, por tani vjen zyrtarizimi. Mancester Junajtis shkarkon tnga detyra Zhoze Murinjon. Shkak për këtë u bënë rezultatet aspak të kënaqshme që Djajtë e Kuq kanë regjistruar në drejtimin e teknikut portugez, gjë që e tregon diferenca prej 19 pikësh në klasifikim me Livërpulin kryesues. Klubi anglez e komunikoi largimin e

Vazhdoni leximin →

Klop nuk e ndjen veten Papë që të këshillojë Murinjon

Kur Mançester Junajtidi i Zhoze Murinjos viziton “Anfildin”, gjëja kryesore që mendojnë njerëzit është “parkimi i autobusit”. Ndodhi në të dyja ndeshjet e kaluara, kur mbrojtja e “djajve të kuq” ishte me 6 lojtarë dhe ofensiva as që ekzistoi fare, me dy gjuajtje në portë në 180 minuta, edhe pse në fushë ishin sulmues si

Vazhdoni leximin →