Champions League, vjen konfirmimi nga Turqia: Finalja në gusht në Stamboll

Finalja e Ligës së Kampioneve në Stamboll do të luhet në gusht. Ajo që e konfirmoi këtë ishte Federata Turke e Futbollit nëpërmjet presidentit të saj, Nihat Ozdemir menjëherë pas njoftimit të rifillimit të kampionatit turk në 12 qershor. ‘Turnetë  kombëtarë në Turqi do të mbyllen brenda muajit korrik’-ishin fjalët e Ozdemir që konfirmuan planin

Vazhdoni leximin →

Në Liverpul kërkohet hetimi i futbollit për përhapjen e koronavirusit!

Natyrisht, kjo nuk vjen nga klubi i famshëm i “Anfildit”, por nga autoritetet vendore. Është vetë kryetari i Bashkisë së Liverpulit, Stiven Rotheram, që ka kërkuar hetim për të vërtetuar nëse ndeshja e Championsit ndaj Atletikos ndikoi në përhapjen e koronavirusit në qendrën e madhe të banuar britanike dhe angleze. “Nëse njerëzit janë prekur nga

Vazhdoni leximin →

Spanjë, Atletico Madrid shpreson për një ftesë në Champions

Liga Spanjolle ka propozuar një zgjidhje për skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionaeve nëse kampionatet do të ndërpriten përfundimisht për shkak të coronavirusit. Nëse kjo do të ndodhë, ekipet spanjolle që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube janë Barcelona, Real Madrid, Sevilla dhe Real Sociedad, duke lënë jashtë

Vazhdoni leximin →