Simeone pati të drejtë për Realin, por edhe për arbitrin

Pavarësisht fitores 7-3 në derbin miqësor në SHBA, Diego Pablo Simeone u tregua i kujdesshëm në prag të derbit të La Ligës ndaj Realit. Trajneri i Atletikos doli i saktë në parashikim, pasi sfida përfundoi në barazim pa gola, edhe pse u luajt në “Uanda Metropolitano”, pra në fushën e Atletit. Argjentinasi pati të drejtë

Vazhdoni leximin →

Nga shëtitja në ferr, si përfundoi kështu Sevilja në Eibar?!

Këtë sezon nuk duket ekipi i viteve të kaluara, por krenaria mbetet. Eibari, zbulimi dhe mrekullia e ligës spanjolle të futbollit, është gjithnjë aty dhe doli nga zona e ftohtë me një fitore “gjëmuese”. Ndërsa po humbiste 0-2 në shtëpi ndaj Seviljes, gjeti vetveten dhe përmbysi shifrat në 3-2. Okampos dhe Oliver shënuan për miqtë,

Vazhdoni leximin →

Çështja Grizman, Barcelona apelon gjobën….300 Euro

Barcelona u ndëshkua me një gjobë prej 300 Eurosh për cështjen e transferimit të Grizman në Camp Nou kur francezi ishte ende në kontratë me Atletiko Madrid. Por pavarësisht se gjoba e vënë është me një shifër aspak domëthënëse sidomos duke parë shifrat që qarkullojnë në futbollin e sotëm, drejtuesit e Barcelonës vendosën të apelojnë

Vazhdoni leximin →