Stoiçkov: Nejmari – “bombë”, por në dhomën e zhveshjes!

E ardhmja e Nejmarit vazhdon të jetë objekt spekulimesh dhe, krahas Barcelonës, si destinacion i ardhshëm i këtij futbollisti brazilian po përmendet edhe Reali. Mundësinë që ai të kthehet ne “Kamp Nou”, e komentoi edhe ish-futbolisti i njohur i Barçës Hristo Stojçkov që konsideron se klubi katalonjas nuk ka nevojë për Nejmarin. “Barcelona nuk ka

Vazhdoni leximin →

Askush nuk e “ka grabitur” Barcelonën si Vermaleni!

Kur para pesë vitesh Barcelona vendosi ta blejë belgun Tomas Vermalen nga Arsenali qe të forconte mbrojtjen, shumëkush në Katalonjë u habit, sepse 18 milionë euro për një qendërmbrojtës nuk ishte aspak shumë. Vermaleni erdhi si një “përforcim i madh”, pasi për të u paguan një shumë e vogël (18 milionë euro), por ai nënshkoi

Vazhdoni leximin →