Ronaldo apo Messi? Usain Bolt zgjedh argjentinasin

Tashme krahasimi mes Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldo eshte nje teme e perditshme. Cdo person pjese e botes se futbollit dhe jo vetem e ka bere zgjedhjen e tij. Shume  preferojne Mesin, te tjere zgjedhin portugezin e Realit te Madridit.

Me nje zgjedhje te tille u perball edhe ish sprinteri xhamajkan Usain Bolt me rekordmenin boteror qe e identifikon veten me shume me Mesin.

‘Do ta identifikoja veten me shume me Mesin-u pergjigj Bolt-ka shume talent, per ate qe ka mesuar dhe nivelin ku ka arritur. Kristiano Ronaldos i eshte dashur te punoje shume. Une jam i shpejte dhe kam talent’.

Nje deklarate qe me shume mundesi nuk do t’i pelqeje Ronaldos te cilin Bolt pak kohe me pare e perkufizoi si futbollistin me te mire ne bote.

Sfidanti.al