Dani Alvesh nuk sheh diferenca: Kutinjo eshte ne te njejtin nivel me Nejmar

Per Dani Alvesh nuk ka diferenca te dukshme mes Filipe Kutinjos dhe Nejmar. Futbollisti i Paris Sen Zhermen foli shume mire per bashkekombasin e tij dhe kete e beri para sfides se luajtur me Gjermanine.

‘Eshte nje kenaqesi te luash perkrah nje lojtari te tille-tha Dani Alvesh per Kutinjon-eshte me mire ta kesh me skuader se si rival. Ka shume ndikim ne lojen tone. Eshte permiresuar ndjeshem sidomos ne leximin e lojes dhe ne marrjen e vendimeve. Ai dhe Nejmar jane ne te njejtin nivel’.

Dani Alvesh theksoi se Seleçao duhet te shfrytezoje ne maksimum aftesite e Kutinjos dhe lojtareve te tjere si ai ne Boterorin e Rusise per te pasur shanset e tij per fitimin e titullit.

Sfidanti.al