Heroi ndaj Tiranës, portieri i Zvezdës, Borjan, quhet “rrufepritës” dhe “roja i ëndrrave”!

Mediat serbe dhe tifozët nuk reshtin së lavdëruari njeriun që shpëtoi skuadrën e tyre në ndeshjen e Championsit në “Arenën Air Albania”. Fjala është për portierin Milan Borjan, i cili bëri pritje të rëndësishme në duelin e së martës ndaj Tiranës, që Crvena Zvezda e fitoi me vështirësi 1-0. “Sërish u kuptua se çfarë veprimi

Vazhdoni leximin →

Tirana të kujtojë Flamurtarin dhe përçmimin e drejtorit të Zvezdës që kërkon 4 gola!

Së pari duhet të kujtojnë pamjet e vitit 1987.  Futbollistët e Tiranës bëjnë mirë të mos harrojnë atë kohë kur një tjetër ekip shqiptar si Flamurtari kaloi pengesën që mendohej e pamundur, Partizanin e Beogradit, duke arritur kualifikimin e bujshëm në Kupën UEFA. Në prag të duelit të sotëm ndaj Crvena Zvezdës kjo vlen për

Vazhdoni leximin →

Zvezda në Tiranë “si kokrra e mollës”, në Serbi ka nga ata që presin provokime “shiptarësh”!

Udhëtimi ishte i shkurtër, aq sa mund të mbajë nga Beogradi në Tiranë. Kampionia e Serbisë, Crvena Zvezda, mbërriti këtë mesditë në kryeqytetin e Shqipërisë, për ndeshjen e e Ligës së Kampionëve ndaj Tiranës. Pas udhëtimit me masa të forta sigurie, skuadra beogradase u vendos në hotelin “Plaza” në qendër të Tiranës, padyshim në një

Vazhdoni leximin →

Stankoviç: E drejtë që Tirana beson te kualifikimi, nuk pres provokime në Shqipëri!

Nuk është harruar ajo që ndodhi gati 6 vjet më parë, dhe në Beograd e kujtojnë përsëri. Koha bën të vetën, dhe duket e largët dhuna ndaj kombëtares shqiptare në duelin me Serbinë, veçse këtë të martë Crvena Zvezda është mikeshë në fushën e Tiranës, dhe gazetarët serbë ngacmojnë trajnerin Dejan Stankoviç pikërisht për këtë

Vazhdoni leximin →