Antetokumbo, Lebron, Dejvis e Donçiç, nata e yjeve në NBA

Ishin sërish aty ku duhej, duke udhëhequr skuadrat e tyre drejt sukseseve. Janis Antetokumbo, Lebron Xhejms, Entoni Dejvis dhe Luka Donçiç ndriçuan një tjetër natë yjesh në basketbollin amerikan, duke qenë sërish “një kokë” mbi të tjerët. Antetokumbo realizoi 35 pikë në fitoren 127-103 të Miluokit në fushën e Detroitit. Ky ishte suksesi i 13-të

Vazhdoni leximin →

Sa i vështirë plani për të zëvendësuar Mesin, Pikenë dhe Busketsin!

Në vitet 2008-2015, Barcelona ishte ndoshta skuadra më e mirë që kishte parë historia e futbollit. Nën drejtimin e trajnerëve Guardiola e Luis Enrike, katalanasit fituan gjithçka, duke pasur në fushë një ekip gjigandësh. Kanë kaluar 11 vjet që kur cikli nisi dhe duket se gjithçka po përfundon, siç ndodh gjithmonë në shoqërinë njerëzore. Ksavi,

Vazhdoni leximin →