Xhoshua-Povetkin, lufta anglo-ruse hyn në ringun profesionist

Nuk është ekzaktësisht një luftë Mbretëri e Bashkuar-Rusi, jo Tereza Mej-Vladimir Putin, por është një sfidë mes një boksieri anglez dhe një rusi. Entoni Xhoshua, kampioni i botës në me katër breza të artë, do të ndeshet sonte rreth orës 23:30-00:00 me Aleksandër Povetkinin, në stadiumin “Uembli” të Londrës, në prani të rreth 80 000

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm palestër dhe boksim, Xhoshua merr një këshillë!

Kampioni i botës në boksin profesionist për peshat e rënda, Entoni Xhoshua, ka marrë një këshillë ndërsa ka hyrë në javën e fundit përpara sfidës me sfidantin Aleksandr Povetkin. Boksieri rus nuk jepet favorit, ndonëse gjithçka mund të ndodhë në “Uembli”, por Xhoshua ka nisur ta ulë pak ritmin. “Ti duhet të flesh dhe të

Vazhdoni leximin →