Arsenali shpeton në fund, Xhaka nuk donte barazimin

Granit Xhaka ka thene se brazimi 1-1 me Mancester Junajted nuk ishte rezultati qe ata deshironin, por eshte shprehur i lumtur qe Arsenali vazhdon te jete i pamundur. Ne fakt, ishte nje ndeshje qe londinezet treguan njw lloj inferioriteti ne karahsim me “djajte”, që kishin me shume iniciative. “Nuk ishte rezultati që ne donim, por

Vazhdoni leximin →

Granit Xhaka, kujdes me ato që bën në fushë!

Arsen Venger ka kërkuar nga Granit Xhaka që të kontrollojë emocionet në derbin londinez kundër Tottenhamit. Pas tre ndeshjeve mungesë prej pezullimitt, Xhaka pritet të luajë në derbin e Londrës veriore, por Venger ka thënë se është i shqetësuar me disiplinën e mesfushorit shqiptar, i cili ka marrë tre kartonë të verdhë e dy të

Vazhdoni leximin →

Ata ikën…

Me pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA, as që diskutohej që do të cënohej direkt Kombëtarja e Shqipërisë dhe vetëm disa optimist të lindur na mbanin shpresat gjallë që një gjë e tillë nuk do të ndodhte. E keqja më e madhe është se vinim pas një suksesi të madh në arenën ndërkombëtare dhe

Vazhdoni leximin →