Arsenali i shqiptarëve, Venger mirpret kthimin e Shkodranit

U transferuan gjatë merkatos së janarit, përkatësisht nga Mynshengladbah dhe Valencia, por tashmë janë bërë futbollistë shumë të rëndësishëm për skuadrën e Arsen Venger. Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë tashmë pjesë e fushës, së gjigandit anglez, Arsenalit. Graniti duket se e ka përfunduar periudhën e përshtatjes, madje herë pas here përzgjidhet në formacionet e

Vazhdoni leximin →

Ozil dhe Xhaka “yjet që zhgënjejnë” në Londër

Goal.com ka përzgjedhur formacionin e dështakëve nga xhiroja e shtatëmbëdhjetë e Premierligës. Në  mesin e dështakëve janë edhe dy yjet e Arsenalit: Granit Xhaka dhe Mesut Ozil, te cilet e merituan formacionin e keq pas deshtimit kolektiv dhe personal ne ndeshjen me Sitin. Goli i Ulkot ishte vetem nje iluzion dhe pastaj, siç u ndodh

Vazhdoni leximin →

Ozili humb nervat,  Xhaka bën rojen e sigurisë

Futbollistët e Arsenalit e filluan mirë ndeshjen me Evertonin, duke u vënë, shpejt, në avantazh, 1-0, në stadiumin “Gudison Park”, por rrjedha e lojës së të zgjedhurve të Arsen Vengerit mori tatëpjetën në fund të pjesës së parë, kur Kolmenti i Evertonit e barazoi rezultatin, kurse, më pas, ndodhi edhe rrëmuja në fushë dhe dhomat

Vazhdoni leximin →

Arsenali shpeton në fund, Xhaka nuk donte barazimin

Granit Xhaka ka thene se brazimi 1-1 me Mancester Junajted nuk ishte rezultati qe ata deshironin, por eshte shprehur i lumtur qe Arsenali vazhdon te jete i pamundur. Ne fakt, ishte nje ndeshje qe londinezet treguan njw lloj inferioriteti ne karahsim me “djajte”, që kishin me shume iniciative. “Nuk ishte rezultati që ne donim, por

Vazhdoni leximin →

Granit Xhaka, kujdes me ato që bën në fushë!

Arsen Venger ka kërkuar nga Granit Xhaka që të kontrollojë emocionet në derbin londinez kundër Tottenhamit. Pas tre ndeshjeve mungesë prej pezullimitt, Xhaka pritet të luajë në derbin e Londrës veriore, por Venger ka thënë se është i shqetësuar me disiplinën e mesfushorit shqiptar, i cili ka marrë tre kartonë të verdhë e dy të

Vazhdoni leximin →