Kriza e Arsenalit, e paguan Runarsson; portieri mbyll profilin në Twitter nga fyerjet e shumta

Në vitet e fundit paraqitjet në Premier League të Arsenalit kanë qenë shpesh për t’u harruar, por këtë sezon skuadra londineze i ka përkeqësuar gjërat. Zakonisht londinezët arrijnë t’i harrojnë fatkeqësitë e kampionatit  falë kupave, por këtë herë kjo nuk ndodh, kjo edhe për shkak të gabimit të një islandezi që po e paguan shtrenjtë

Vazhdoni leximin →

Juventus, mbrëmje e keqe për Dybalan; diskutim me Paratici dhe…’Like’ i dyshimtë në Twitter

Pasi nuk mundi të luajë me përfaqësuesen argjentinase për shkak të problemeve me stomakun, Paulo Dybala nuk u aktivizua as në ndeshjen mes Crotones dhe Juventusit me sulmuesin që qëndroi në stol gjatë gjithë 90 minutëshit. Sipas ‘Tuttosport’ situata nuk i pëlqeu aspak Dybalës i cili ka pasur edhe një përplasje me Fabio Paratici në

Vazhdoni leximin →

Apeli në Twitter funksionoi; Keisuke Honda gjen skuadër

Këmbëngulja të shpërblen. Keisuke Honda provoi cdo mënyrë dhe tani mund të mbledhë frytet e përpjekjeve të tij. Nëpërmjet Twitterit, japonezi iu vetëofrua Milanit, mancestet Junajtid… të gjitha skuadrave duke deklaruar se është ende një prej lojtarëve më te mirë aziatikë në qarkullim. Por duket se dikush e ka parë dhe mirëpritur apelin e tij

Vazhdoni leximin →

Shprehu keqardhjen se Guardiola nuk u vra në atentat, denoncohet një përdorues i Twitter

Një përdorues i rrjetit social Twitter pritet të përballet me drejtësinë pasi shprehu keqardhjen që trajneri i Manchester Cituy Pep Guardiola nuk hubi jetën në sulmin terrorist të ndodhur 2 ditë më parë në qytetin anglez. Shoqata ‘Drets’ ka vendosur që të denoncojë këtë person për nxitje të dhunës dhe urrejtjet duke përdorur edhe hashtagun

Vazhdoni leximin →