Apeli në Twitter funksionoi; Keisuke Honda gjen skuadër

Këmbëngulja të shpërblen. Keisuke Honda provoi cdo mënyrë dhe tani mund të mbledhë frytet e përpjekjeve të tij. Nëpërmjet Twitterit, japonezi iu vetëofrua Milanit, mancestet Junajtid… të gjitha skuadrave duke deklaruar se është ende një prej lojtarëve më te mirë aziatikë në qarkullim. Por duket se dikush e ka parë dhe mirëpritur apelin e tij

Vazhdoni leximin →

Shprehu keqardhjen se Guardiola nuk u vra në atentat, denoncohet një përdorues i Twitter

Një përdorues i rrjetit social Twitter pritet të përballet me drejtësinë pasi shprehu keqardhjen që trajneri i Manchester Cituy Pep Guardiola nuk hubi jetën në sulmin terrorist të ndodhur 2 ditë më parë në qytetin anglez. Shoqata ‘Drets’ ka vendosur që të denoncojë këtë person për nxitje të dhunës dhe urrejtjet duke përdorur edhe hashtagun

Vazhdoni leximin →