Turqia luan kartën psikologjike: Shqipëria? Më mirë të kishim luajtur me Francën!

Drejt Shqipërisë vjen padyshim me besim. Kombëtarja turke mund të cilësohet favorite përballë rivalit të vogël ballkanas, ndonëse trajneri i ri, Shenol Gynesh, nuk është plotësisht i qetë. Ekipi i tij, që përshkoi itinerarin Stamboll-Tiranë-Shkodër, mund të dëmtohet nga mbivlerësimi në prag të ndeshjes së eleminatoreve të Europianit. Gynesh, që ndodhet për herë të dytë

Vazhdoni leximin →

Shenol Gunesh – trajner i ri-i vjetër i Turqisë

Njeriu, nën drejtimin e të cilit Turqia ka arritur suksesin e vet më të më të madh në historinë e vet, duke zëvënë vendin e tretë në Botërorin 2002 që u zhvillua në Japoni dhe Korenë e Jugut,  Shenoll Gunesh, do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses së Turqisë, duke zëvendësuar në këtë post

Vazhdoni leximin →

Media turke kunder Ceferin: Na goditi me thike pas shpine

Gjermania do te jete vendi organizator i Euro 2024 duke fituar ndaj kandidatures turke. Ne Turqi nuk eshte pritur aspak mire dhe media vendase filloi te kritikoje UEFA e presidentin e saj, Aleksander Ceferin duke ngritur akuza per manipulim ne zgjedhjen e kandidatures fituese per evenimentin kontinental te 2024. Sipas te perditshmet ‘Milliyet’, ekipi turk

Vazhdoni leximin →