Aventura e Venturas: Ç’mu desh mua që u bëra trajner i Italisë!

Ish-traineri i përfaqësueses italiane Xhampiero Ventura është i ndërgjegjshëm se dështimi i tij në fazën kualifikuese për kampionatin botëror Rusi-2018 do ta ndjekë atë sa të jetë gjallë. Atëkohë, italianët pësuan një fiasko historike dhe për këtë të fundit kanë meritë suedezët që i eliminuan ata në duelin play-off prej dy ndeshjesh. Ventura tani është

Vazhdoni leximin →

Refuzoi  kundër Kosovës, do të ulet në stolin e drejtimit të Serbisë!

Trajneri i deritanishëm i perfaqësueses së Malit të Zi, serbi Lubisha Tumbakoviç, do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses së Serbisë, njoftoi mediumi “Sport klub”. Sikurse dihet, Tumbakoviçi u shkarkua nga federata malazeze e futbollit, sepse refuzoi ta drejtoi ekipin malazez kundër përfaqësueses së Kosovës, të cilën nuk e njeh si shtet Serbia. Duket

Vazhdoni leximin →

Kosova “e mori në qafë”, shkarkohet trajneri i Malit të Zi!

Ljubisha Tumbakoviç nuk do të jetë më trajner i Malit të Zi! Lajmi vjen nga gazeta malazeze “Vijesti” e Podgoricës, pas mbledhjes-rrufe që mbajti kryesia e Federatës vendase të Futbollit. Presidenti Dejan Stankoviç, dhe drejtuesit e tjerë, e quajtën jo të ndershme që 68-vjeçari të vazhdojë detyrën pasi refuzoi të drejtonte kombëtaren në ndeshjen ndaj

Vazhdoni leximin →