Legjenda Baxhio tregon numrat 10 të Italisë së sotme

Një nga yjet e futbollit Italian, Roberto Baxhio, ka folur me superlativa për Françesko Totin, me të cilin dikur ka luajtur, ndërkohë që beson, se Paulo Dibala është e ardhmja e futbollit. Ndërkohë që fjalë të mira ka edhe për të riun e Fiorentinës, Frederiko Bernardeski. “Bishtaleci magjik” ishte në Firencë për një ngjarje, ku

Vazhdoni leximin →

Italia ka Totin, Japonia ka Miurën..10 vite më i madh!

E mbani mend futbollistin japonez Hidetoshi Nakata? Nuk keni arsye ta keni harruar sepse një japonez që shpallet kampion në Serinë A ka fituar një status tjetër. Me Romën e Kapelos, Nakata, ka provuar shijen e titullit kampion dhe futbollin nuk e vlerëson soprt por si një familje. “ Për mua ka qënë diçka më

Vazhdoni leximin →

Kristiano Toti mbush 11 vjeç! Babi më prit në fushë..

Roma do të luajë sot kundër Bolonjës dhe kapiten Toti nuk do të jetë në fushë për shkak të një dëmtimi, por dita e sotme është speciale për të dhe familjen e tij. I vogëli,Kristian mbush 11 vje[ dhe babai i ka bërë një dedikim special. “ Kanë kaluar 11 vite. Gëzuar ditlindjen, jeta ime”. 

Vazhdoni leximin →