Toti gjen rastin dhe “lan hesapet” me Spaletin?!

Përgjithësisht thuhet se ka qenë Luçiano Spaleti ai që e nxori Françesko Totin në “pension” dhe kështu “princi i Romës” nuk mund t’ia falë atij këtë. Në fakt, dihet se Toti dhe Spaleti nuk kanë shkuar mirë, kur trajneri aktual i Interit (Spaleti) ishte trajner i “ujkonjës romane”. Thuhet se mbas barazimit të fundit të

Vazhdoni leximin →

Francesko Toti hyn ne ‘Hall of Fame’ te Romes

Francesko Toti gdhend akoma me shume emrin e tij ne historine  Romes. Ne 27 nentor, perpara ndeshjes qe verdhekuqte do te luajne me Realin e Madridit ne Ligen e Kampioneve, do te festohet hyrja e ish kapitenit ne ‘Hall of Fame’ te Romes. Edhe nje here, Olimpiko do te jete i gjithi per numrit 10

Vazhdoni leximin →

Hajde besoje: Zgjati burgun që të bënte fotografi me Totin?!

Një nga futbollistët më të mirë në historinë e futbollit italian, Fançesko Toti, në autobiografinë “Un Kapitano” (Një kapiten) zbulon disa histori mjaft interesante që i kanë ndodhur gjatë karrierës së tij futbollistike. Si një moment mjaft të veçantë në librin e tij autobiografik, Toti përmend një ndodhi në vitin 2006, kur Italia u shpall

Vazhdoni leximin →

Letër emocionale e Totit:  Xhixhi, ne jemi kaq të ndryshëm, por edhe të njëjtë!

Rivalë kohëgjatë në fushë, njëri me bluzën e Romës, tjetri me atë të Juventusit, bashkëlojtarë në përfaqësuese, ata janë përgjithnjë miq. “Princi” roman i ka shkruar një letër emocionale portierit legjendar, Xhanluixhi Bufon, që ndodhet në udhëkryqin më të vështirë në karrierën e tij. “Edhe unë jam ndodhur në gjendjen, në të cilën ndodhesh, ti,

Vazhdoni leximin →