Bundesliga, tifozët ultras kërcënojnë me ndërprerje të ndeshjeve

Tifozët ultras në Bundeligën gjermane kërcënojnë me ndërprerjen e ndeshjeve  të kësaj fundjave deri në mbylljen para kohe të tyre për të mbrojtur të drejtën e tyre për të protestuar. Organizata “Fanszene Deutschland” I dërgoi një letër Federatës Gjermane të Futbollit, DFB të titulluar: ‘Dënime kolektive për të mbrojtur një miliarder’ Konflikti nisi pas një

Vazhdoni leximin →

Juve, tifozët ultras shënjeshtruan edhe Kristiano Ronaldon

Pas 12 urdhërndalimeve për disa drejtues të grupimeve ultras të Juventusit, zbulohen detajet e para të hetimeve dhe kuadri I kërcënimeve, shantazheve dhe dhunës  e jo vetëm është vërtet I frikshëm.  Operacioni I koduar ‘Last Banner’ tregon mekanizmat e përdorur nga këto grupime për të pasur privilegje në Allianz Stadium dhe për të bërë biznes

Vazhdoni leximin →

Dhunë dhe shantazh; arrestohen lideret e tifozerise ultras te Juventusit.

Policia italiane vë në shënjestër tifozerinë ultras të Juventusit teksa arrestoi të 12 lideret e këtyre grupimeve me akuzën e përfshirjes në organizatë kriminale, shantazh, riciklim parash dhe dhunë private. Hetimet e Prokurorisë së Torinos nisën pas një denoncimi të bërë nga vetë klubi juventin për kërcënimet dhe shantazhet e marra  pas vendimit të marrë

Vazhdoni leximin →