Mik Shumaher pas testeve: U argëtova shumë

Në testet e para sezonale në Formula 1 që u zhvilluan në Bahrein e gjithë vëmendja ishte te Mik Shumaher. Piloti 20 vjecar, djali i legjendës së këtij kampionati Mikael Shumaher, ditën e martë testoi makinën Ferrari duke u renditur në vendin e dytë, ndërsa të mërkurën mori kreu testimet me Alfa Romeo Racing duke

Vazhdoni leximin →

Vershtapen zbret në pistë, teston Red Bullin e tij

Një ditë më parë, Red Bull zbuloi imazhin e makinës së re ku dominonte ngjyra e kuqe, por mesa duket kjo nuk do të rezistojë, pasi makina e skuderisë austriake me siguri do të kthehet në imazhin e saj origjinal. piloti holandez Maks Vershtapen zbriti në pistën e Silverston për të bërë testin e parë

Vazhdoni leximin →

Markez dhe alarmi shpatull: Është më keq nga parashikimi

Testet në Sepang ishin të vështira për Mark Markez dhe shkaku është shpatulla e sapooperuar dhe që vazhdon t’i shkaktojë dhimbje. ditën e mërkurë bëri xhiro në p[istë vetëm për gjysmë dite, ndërsa këtë të enjte u detyrua të dorëzohej disa ora përpara përfundimit të testeve për të shkuar në klinikë për një trajtim fizioterapie.

Vazhdoni leximin →

Ljuis Hamilton teste sekrete me Jamaha R1 në Herez

Ka kaluar një javë nga përfundimi i Botërorit të Formula 1, por Ljuis Hamilton duket se nuk është lodhur nga garat. piloti britanik, 5 herë kampion bote që ësghtë i apasionuar edhe pas motorëve dhe është ambasadori i MV Agusta, ditën e shtunë ishte i pranishëm në pistën e Herez de La Frontera për të

Vazhdoni leximin →