F1, Coronavirus dhe në Australi; tërhiqet skuadra e McLaren

Coronavirus mbërrin edhe në Formula 1. McLaren bëri të ditur vendimin e saj për t’u tërhequr nga gara e Australisë e programuar të zhvillohet këtë fundjavë, pasi një punonjës i kësaj skuderie rezultoi pozitiv në testin e kryer me tampon për virusin Covid-19.  Skuderia britanike kishte bërë të ditur që  ky person ishte vënë në

Vazhdoni leximin →

Është zyrtare; Barcelona nuk do të bëjë blerje në janar

Barcelona nuk do të bëjë më asnjë tentativë për të sjellë në Camp Nou një sulmues gjatë sesionit dimëror të merkatos. Lajmi që kishte filluar të qarkullojë më parë në media, u konfimua nga Drejtori I Marrëdhënieve Institucionale të Barcelonës, Guillermo Amor. ‘Po, në fund kështu u vendos-tha Amor-u vendos që të mos bëhen blerje

Vazhdoni leximin →

Tenis, karriera e Wozniackit mbyllet mes lotësh

Karriera e shkëlqyer tenistike e Caroline Wozniackit u mbyll mes lotësh në turneun e parë Grand Slam të vitit, Australian Open, pas humbjes së pësuar prej saj në raundin e tretë nga tuniziania Ons Jabeur. Wozniackli që e kishte bërë të ditur që në dhjetor vendimin e saj për të varur raketën në gozhdë teksa

Vazhdoni leximin →