Mancester Junajtid, Pogba takon Zidane: Ishte rastësi

Pol Pogba nuk do të jetë në supersfidën e Premier Leagues mes Mancester Junajtid dhe Liverpulit. Mesfushoru francez ka pësuar një dëmtim në kavilje që e dëtyron atë të qëndrojë jashtë fushave të lojës. Ndërkaq, Pogba shijoi pushimet e ndërprerjes së kampionateve në një udhëtim në Dubai ku ishte në shoqërinë e Zinedine Zidane. ‘Daily

Vazhdoni leximin →

Karl Ljuisi “ngroh” Francën para Shqipërisë, kampioni takohet me kampionët!

Një kampion e ndjen vete mirë bashkë me kampionët. Kjo ka qenë një nga arsyet e vizitës së Karl Ljuisit, legjendës së atletikës botërore, në kampin stërvitor të kombëtares së Francës. Kampionët e rruzullit në fuqi në futboll, u takuan me nëntë herë kampionin olimpik dhe 8 herë kampionin botëror, në kompleksin “Klerfonten”, ndërsa përgatiteshin

Vazhdoni leximin →

Pas Sarrit, përse takohet Paratiçi i Juves me Fali Ramadanin?!

Nuk kanë qenë “miq prej punës” më parë, por pikërisht puna të bën mik kur nuk e pret. Fabio Paratiçi, drejtuesi i transferimeve tek Juventusi, është takuar përsëri me Fali Ramadanin, shqiptarin nga Maqedonia, një prej agjentëve më të njour të botës në futboll. Italiani dhe tetovari ishin “pjekur” disa herë gjatë kësaj vere (apo

Vazhdoni leximin →

Insinje, foto me Mark Ualberg, Milik tallet: Folët me gjeste?

Lorenco Insinje pati një takim hollivudian. Sulmuesi i napolit në një lokal në Kapri pati mundësinë të njihet me aktorin amerikan Mark Ualberg, protagonist në filma të tillë si ‘Stuhia perfekte’, ‘The Italian Job’, ‘The Departed’, ‘Ted’, ‘Broken City’. Insinje arriti të bëjë edhe një foto me aktorin hollivudian të cilën nuk ngurroi ta postojë

Vazhdoni leximin →

Trukimet në Spanjë; hetohet një takim para ndeshjes Real Madrid-Hueska

Në Spanjë vijon beteja kundër trukimit të ndeshjeve të futbollit. pas arrestimeve, deklaratave në lidhje me ‘Operacionin Oikos’ dhe dyshimeve të ngritura për ndeshjen mes Vajadolidit dhe Valencias, tashmë autoritetet spanjolle kanë nisur hetimet për disa takime të zhvilluara përpara ndeshjes mes Realit të Madridit dhe Hueskës mes drejtuesve të klubit të Hueskës dhe personave

Vazhdoni leximin →

Kilian Mbape i bën një dhuratë Federerit në Paris

Roxher Federer është një tenist i apasionuar edhe pas futbollit dhe është një tifoz i flaktë i FC Basel, skuadra e qytetit të tij të lindjes Bazelit. Zvicerani ndodhet në Paris për turneun e Roland Garros, eveniment ku ai kthehet pas 4 vitesh. Federer ka kaluar në raundin e dytë ku do të luajë me

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, Serhio Ramos takon Perez; kërkon largimin

Serhio Ramos kërkon largimin nga Reali i Madridit. Nga Spanja vijnë lajme të tjera që konfirmojnë zërat që po qarkullojnë në lidhje me të ardhmen e kapitenit të Los Blancos. Sipas ‘El Chiringuito TV’ që është shumë i informuar në lidhje me atë cfarë ndodh te Reali i Madridit, qendërmbrojtësi spanjoll është takuar me presidentin

Vazhdoni leximin →