Xherdan Shaqiri shpreson të ketë fat tek … Njukasëlli!

Nuk dihet nëse financuesit nga Arabia Saudite do t’i blejnë aksionet e klubit, por tek “laraskat” po mendojnë për përforcimet. Njukasëlli ka identifikuar Xherdan Shaqirin si lojtarin që do të donte ta kishte në skuadër, edhe pse shqiptari i Zvicrës ka luajtur pak për Liverpulin këtë sezon. i vlerësuar shumë nga trajneri Jurgen Klop, dhe

Vazhdoni leximin →

Sarri: Kontrata? Nuk jam nga ata që paguajnë klauzolën

Për Mauricio Sarrin, kontrata e re me Napolin nuk është çështje “qendroj apo largohem”. Trajneri nuk lë asnjë dyshim kur jep sqarimin e tij, duke deklaruar se “fjala është nëse qendroj me më shumë apo me më pak dëshirë”. “Unë kam kontratë deri në 2020, – theksoi Sarri, – dhe nuk jam nga ata që

Vazhdoni leximin →