Suso ndez derbin: E refuzova 2 here Interin

Nese derbi eshte nje ndeshje e vecante per te gjithe lojtaret e Milanit, per Suson eshte akoma me special. Spanjolli tashme eshte njr nder lideret e kuqezinjve dhe deri tani u ka rezistuar ‘vardisjeve’ te Interit dhe kete e tregon ai vete. ‘Interi me kerkoi ne 2017 dhe veren e kaluar, por une asnjehere nuk

Vazhdoni leximin →

Suso vlen 40 apo 80 milionë euro? Dëgjoni ç’thotë Milani!

Mediat spanjolle nuk kanë dyshim dhe shkruajnë se klauzola e shitjes në kontratën e Susos është 40 milionë euro. Liverpuli qenka gati për t’i paguar këto para që ta rikthejë portugezin në “Anfild” (ku luajti në vitet 2012-2015), por Milani ka dalë fuqimisht kundër. “Jo për 40 milionë, por Suso nuk largohet as për 80

Vazhdoni leximin →

Suso i Milanit me golin “vodhi” edhe notën e Strakoshës

Tomas Strakosha ka pasur një ndeshje të mirë ndaj Milanit, duke “harruar” momentin e golit të Susos. Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma ka qenë lojtari më i mirë i ndeshjes Lazio-Milan, pasi u vlerësua me notën 8.0 nga Who Scored. Paraqitje të mirë tregoi edhe portieri shqiptar, Tomas Strakosha, i cili u vlerësua me 6.7

Vazhdoni leximin →

Derbi i 165-të mban emrin Suso! Tani vazhdo me kilometrat

Derbi i Madoninës, padyshim që ofron një sfidë dhe emocion të veçantë për lojtarët e të dy ekipeve të Milanos, Interit dhe Milanit. Për t’i dhënë edhe më tepër emocion këtij derbi, shpesh lojtarët e dy ekipeve bëjnë premtime të çmendura, por më i çmenduri duket se është i mesfushorit me tipare sulmuese të Milanit,

Vazhdoni leximin →