Skënderbeu e Luftëtari pa “mik”, Dinamo pret me 500 milionë lekë në xhep!

Një kampionat thuajse përgjysmë në ajër. Nëse vjet filloi me dhunë dhe tmerr, këtë sezon Superliga e Shqipërisë nuk dihet se çfarë përbërjeje do të ketë. Skënderbeu e Luftëtari cilësohen si klubet më të rrezikuar për t’u zbritur në Kategorinë e Parë, ndërsa Dinamo e Besa jepen si kandidatët më të mundshëm për t’i zëvendësuar,

Vazhdoni leximin →

Gara e paqenë e Superligës dhe Europa që nuk na pret!

Sot luhen ndeshjet e fundit të këtij sezoni në Superligë dhe përmbledhin më së miri frymën e gjithë garës. Që do të thotë se shpesh nuk ka garë. Flamurtari, teorikisht, duhet të respektojë kampionatin duke luajtur fort ndaj Tiranës, ndërsa praktikisht nuk ka asnjë interes, pasi edhe në fitoftë, nuk do të lejohet të marrë

Vazhdoni leximin →

Tirana, kur nuk mund dot Kastriotin, si do të mbijetosh?!

Skuadra rekordmene e titujve në Shqipëri sërish rrezikon rënien nga Superliga. Tirana pati mundësinë për të mbyllur thuajse çdo diskutim, në ndeshjen direkte ndaj Kastriotit në “Selman Stërmasi”, por bëri të kundërtën, duke marrë me vështirësi barazimin, e duke qenë një kandidat serioz për në Kategorinë e Parë. Rezultat 0-0, me Tiranën që ka tani

Vazhdoni leximin →

Pa “gojë të liga”, Partizani i lumtur dhe me barazimin në Fushë Krujë

Një nga problemet më të mëdha në Superligën shqiptare është “opinioni”, pra gjykimi se një skuadër apo tjetra mund të ketë toleruar, apo manipuluar rezultatin, për çfarëdo lloj arsyeje. Kjo e shtunë duket se e lumturoi Partizanin, pasi barazimi në Fushë Krujë ndaj Kastriotit, duket se do ta shpëtojë nga dyshimet apo akuzat. Kryesuesit e

Vazhdoni leximin →