Alarmi në Spanjë, Ministri i Shëndetësisë: S’mund të them nëse La Liga do rinisë

Të premtosh rifillimin e kampionatit spanjoll para verës do të ishte dicka e pakujdesshme-kjo është ajo që ka deklaruar ministri spanjoll i shëndetësisë, Salvador Illa gjatë një konference për shtyp për ecurinë e pandemisë në vendin iberik ‘Nuk mund të them tani nëse futbolli profesionist do të mund të rinisë aktivitetete përpara verës, do të

Vazhdoni leximin →

Spanja, Federata do rimbursojë tifozët për biletat e ndeshjes me Gjermaninë

Të enjten e ardhshme ishte parashikuar të luhej miqësorja mes Spanjës dhe Gjermanisë në Wanda Metropolitano në kuadër të përgatitjeve për kampionatin Evropian të Futbollit. Pas anulimit të kësaj sfide, Federata Spanjolle e Futbollit nëpërmjet një komunikate për shtyp në faqen e saj të internetiut bëri të ditur se do të rimbursojë të gjithë paratë

Vazhdoni leximin →

Spanja paralajmëron: Champions dhe Liga e Europës pa tifozë!

Valencia-Atalanta dhe Getafe-Interi me gjasë do të jenë me dyer të mbyllura. Kështu mendon Ministria e Shëndetësisë së Spanjës për ndeshjet e Championsit dhe Ligës së Europës. Mediat raportojnë se ministri i shëndetësisë, Salvador Ija (Illa) ka këshilluar që ndeshjet e ardhshme europiane të jenë pa tifozë për të mbrojtur njerëzit nga koronavirusi. Dueli në

Vazhdoni leximin →