Hamilton nuk abdikon; pole position ne Silverston

Ljuis Hamilton fluturon ne Silverston dhe fiton pole position ne Çmimin e Madh te Britanise ne Boterorin e Formula 1. Piloti britanik i Mercedes i mbylli provat kualifikuese ne shtepine e tij me kohen 1 minute 52 sekonda e 892 te mijtat duke i mbajtur prapa 2 makinat Ferrari. Per Kokekuqen italiane, Sebastian Fetel ishte

Vazhdoni leximin →