Shqiptarët dhe votimi i FIFA-s; Mavraj, Reja, Ujkani, me Shalandin që gjeti saktë!

Votat u dhanë edhe nga katër përfaqësues të shqiptarëve. Dy trajnerë dhe dy kapitenë skuadrash ndikuan në përzgjedhjen e lojtarit të vitit nga FIFA, dhe këta ishin të Shqipërisë e të Kosovës. Kapiteni i kombëtares shqiptare, një djalë nga Kosova, Mërgim Mavraj, ia dha vendin e parë Kristiano Ronaldos, duke e vendosur kapitenin e Juventusit

Vazhdoni leximin →

Shqiptarët “bombardojnë” Europën, gola Cikalleshi, Memushaj, Çekiçi e Manaj!

Nuk kanë qenë gjithnjë të sukseshëm para portës, por këtë herë ndodhi ndryshe. Futbollistët shqiptarë i rreshtuan rrjetat e tyre këtë fundjavë, në Turqi, Slloveni dhe Spanjë. Jo gjithnjë në nivelin elitë, por gjithsesi, lajmi është i mirë që Cikalleshi, Çekiçi e Manaj u bënë protagonistë. Sokol Cikalleshi realizoi në kategorinë e dytë të Turqisë

Vazhdoni leximin →

Pranvera europiane e Dinamos së Zagrebit … pa shqiptarët!

Arijan Ademi dhe Amir Rrahmani nuk luajtën dot në ndeshjen e radhës të “pranverës europiane” të Dinamos së Zagrebit, fituar 1-0 në stadiumin “Maksimir” ndaj Benfikës. Ademi ishte i pamundur për të qenë në fushë, ndërsa Rrahmani është përzgjedhur nga trajneri Bjelica si lojtar më shumë “kampionati” sesa “europian”. Dinamo nuk kishte as trajnerin Bjelica,

Vazhdoni leximin →