Donald, mos e shiko! Meksika mund SHBA-në pas zgjedhjes së Trampit!

Një koincidencë e vërtetë dhe një kënaqësi për një popull të tërë. Meksika mundi SHBA-në në përballjen e Kupës së Botës në Ohajo, pikërisht në vigjiljen e zgjedhjes si president të Donald Trampit. Miliarderi kishte krijuar një çështje “personale” me meksikanët duke i quajtur “përdhunues dhe kriminelë”, por si përgjigje mori golin e minutës së

Vazhdoni leximin →

Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë: “Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi) ‘Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro

Vazhdoni leximin →

Superbastet angleze, fitoret e Leiçester, BREXIT dhe Tramp

Në Britani kanë një shprehje: “Çdo gjë që lëviz, mund të kuotohet”. Dhe sipas kësaj llogjike, në ishull i ke mundësitë për të vënë bast për gjithçka, ndërsa me rastin e zgjedhjes së presidentit të 45-të është bërë edhe një analizë se në çfarë rastesh në muajt e fundit, bastexhinjtë e guximshëm mund të fitonin

Vazhdoni leximin →

Jurgen Klinsmani, pas një loje mizerabël të SHBA-se

Po rritet presioni mbi trajnerin gjerman të ekipit përfaqësues të SHBA-së, Jurgen Klinsman, që ky i fundit të japë dorëheqjen pas humbjes poshtërruese 0-4 nga ekipi homolog i Kosta Rikës, duke e vendosur ekipin amerikan në fund të grupit prej gjashtë ekipesh në zonën KONKAKAF për Kupën e Botës, Rusi-2018. Katër ditë mbas humbjes në

Vazhdoni leximin →