Tenisi amerikan, Flushing Meadows në dispozicion në luftën ndaj Covid-19

Impiantet sportivë po ndryshojnë destinacion teksa evenimentet janë të pezulluara dhe po përfshihen gjithnjë e më shumë në luftën kundër coronavirusit. Pas disa stadiumeve të futbollit mes të cilëve Santiago Bernabeu e Maracana, është kompleksi tenistik Flushing Meadows që do të shndërrohet në një spital me 350 shtretër. Federata Amerikane e Tenisit konfirmoi gjithcka teksa

Vazhdoni leximin →

Beteja Japoni-SHBA për Olimpiadën, shtyrja mund të jetë 2 vjet!

Diskutimi mbetet gjithnjë i njëjti, pavarësisht nëse flet Donald Trampi, apo ministrja olimpike japoneze. Lojrat Olimpike të Tokios, të parashikuara këtë verë, mund të rrezikohen seriozisht dhe shtyrja të jetë e madhe. Presidenti amerikan, Donald Tramp, deklaroi se “është shumë e mundshme që të mos kemi Lojra Olimpiek pa njerëz”, duke kërkuar një shtyrje 1-vjeçare,

Vazhdoni leximin →

SHBA, kombëtarja e femrave kërkon 66 mln USD Federatës

Futbollistet e Kombëtares Amerikane vazhdojnë betejën e tyre për barazinë në paga me kolegët e tyre meshkuj. Ato ndërmorën një veprim ligjor kundër Federatës Amerikane të Futbollit  teksa I kërkuan 66 milionë Dollarë dëmshpërblim. Kjo është ajo që u zbulua nga dokumentat e depozituara në Gjykatën e Los Angelesit ne prag të nisjes së procesit

Vazhdoni leximin →

Një “El Klasiko” në Majemi, do të thotë miliona për La Ligën

Disa vjet më parë, kampionati spanjoll nuk përfitonte ndonjë gjë të jashtëzakonshme nga tifozët dhe biznesi jashtë kufijve të Spanjës. Pesha e të ardhurave “ndërkombëtare” nga e drejta televizive ishte relativisht e vogël, dhe në 2013-2014 arrinte në 260 milionë euro. Sot, është ndryshe, dhe tregu jashtë Spanjës i jep plot 900 milionë euro La

Vazhdoni leximin →